Przedszkole w Zabawie

Innowacja pedagogiczna- ,,Cztery Żywioły"

Innowacja pedagogiczna

CZTERY ŻYWIOŁY

Uzasadnienie potrzeby wprowadzenia innowacji:

Dzieciom brakuje samodzielnego doświadczenia, badania
i eksperymentowania z wykorzystaniem atrakcyjnych środków dydaktycznych. Dzieci najefektywniej i najchętniej wzbogacają swoją wiedzę, doskonalą swoje umiejętności praktyczne w obcowaniu

z otaczającym je światem poprzez działanie i obserwacje. Innowacja „Cztery żywioły” jest naszą odpowiedzią na ich naturalne potrzeby.

Cele ogólne innowacji pedagogicznej:

• Podniesienie jakości pracy przedszkola w zakresie stosowania nowoczesnych metod zabawowych, twórczych jako elementu integrującego przedszkolaków podczas działań edukacyjnych.

• Rozwijanie aktywności poznawczej dzieci poprzez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych.

• Prowadzenie doświadczeń

Zagadnienia zostały opracowane w oparciu o podstawę programową, poszerzając jej tematykę. Przewidziano realizacje 4 bloków tematycznych:

• Powietrze – realizacja bloku - październik

• Ogień - realizacja bloku - grudzień

• Woda - realizacja bloku – luty – marzec

• Ziemia - realizacja bloku – kwiecień – maj

Każdy żywioł ma swoją odsłonę. Ich prezentacja wzbogacona będzie różnego rodzaju aktywnością dzieci.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.