Przedszkole w Zabawie

O przedszkolu

Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową. Pragniemy podzielić się  z Państwem kilkoma informacjami dotyczącymi organizacji naszej placówki.

Nasze Przedszkole jest placówką publiczną, funkcjonującą od 01.09.2016 r. przy Zespole Szkół w Zabawie, które realizuje bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Nieodpłatne świadczenie udzielane przez przedszkole w wymiarze do 5 godzin dziennie realizowane jest w godzinach od 8.00 do 13.00 i obejmuje pobyt dziecka w przedszkolu w wyżej wymienionych godzinach. Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzone są na wysokim poziomie.

Przedszkole czynne jest 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7.00-16.00.

W przedszkolu odbywają się zajęcia z logopedii, języka angielskiego, rytmiki, religii oraz zajęcia terapeutyczne.

W placówce zatrudniona jest kadra nauczycielska, personel administracyjny i personel pomocniczy. Wszyscy nauczyciele posiadają niezbędne kwalifikacje do pracy w placówce przedszkolnej. Wiele z nich posiada również dodatkowe kwalifikacje, rozszerzające ofertę pracy przedszkola o zajęcia rewalidacyjne, wczesnego wspomagania rozwoju oraz logorytmiczne.

Placówka wspiera wszechstronny - społeczny, emocjonalny, poznawczo- ruchowy oraz estetyczny - rozwój Dziecka, a przyjazna atmosfera, kameralność grup oraz stały rytm dnia dają poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu dzieci mogą odkrywać otaczający świat i rozwijać swoje umiejętności społeczne i komunikacyjne. W pracy z dziećmi wykorzystywane są innowacyjne i aktywizujące metody pracy.

W placówce zatrudnieni są specjaliści: logopeda, psycholog i pedagog. Przedszkole aktywnie współpracuje z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym.

Dzieci bawią się i uczą w przestrzennych, jasnych salach w pastelowych barwach. Każda z sal posiada toaletę. Przedszkole posiada gabinet logopedyczny i salę do indywidualnych zajęć, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce. W jednej z nich znajduje się magiczny dywan. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z ich wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Do przedszkola przylega duży plac zabaw wyposażony w nowoczesny sprzęt.

Dane kontaktowe:

33-133 Zabawa

tel.: 14 6226081   e-mail: zszabawa@op.pl

Utworzono dnia 17.11.2021, 10:27

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.