Przedszkole w Zabawie

Plan dnia

7.00 – 8.00   Schodzenie się dzieci-  (stosowanie zabiegów higienicznych- mycie rąk). Zabawy dowolne  ( tematyczne, konstrukcyjne, swobodna twórczość plastyczna).  Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci w trakcie zabaw swobodnych. Zabawy zorganizowane przez nauczyciela ( np. integracyjne, wspomagające rozwój społeczno - emocjonalny, rozwój umysłowy i mowę dziecka). Praca indywidualna z dzieckiem lub grupą.

8.00 – 9.00   Zabawa ruchowa . Przygotowanie do śniadania- czynności porządkowe, czynności higieniczne. Poranne ćwiczenia gimnastyczne. Śniadanie. Przygotowanie do zajęć, czynności organizacyjne

9.00-9.45   Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zabawy  i zajęcia  zorganizowane z całą grupą z uwzględnieniem przerwy na zabawy ruchowe.

9.45 - 11.15   Spacery, zabawy dowolne i zorganizowane na placu zabaw lub w sali (zabawy ruchowe, swobodna twórczość plastyczna, zabawy z wykorzystanie urządzeń ogrodowych).

11.15 – 12.00   Przygotowanie do obiadu. Obiad.

12.00 – 13:30  Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej lub czytanie fragmentów książek. Zabawy wspomagające rozwój umysłowy i mowę dziecka, rozwijające zainteresowania otaczającym światem. Spacer, obserwacje środowisk przyrodniczych. Samodzielna zabawa dzieci- podejmowanie różnorodnych form działania przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy dowolne w sali, swobodna twórczość plastyczna.

13.30– 14.00   Przygotowanie do podwieczork.   Podwieczorek

14.00 – 16.00   Zabawy wspomagające rozwój umysłowy i mowę dziecka, rozwijające zainteresowania otaczającym światem. Zajęcia dodatkowe dla dzieci o szczególnych zainteresowaniach. Zabawy dowolne w sali (tematyczne, konstrukcyjne, wynikające z zainteresowań dzieci), swobodna twórczość plastyczna. Rozchodzenie się dzieci.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.